محل تبلیغات شما
مثلث برمودا بخشی اسطوره ای از اقیانوس اطلس است که تقریبا با میامی ، برمودا و پورتوریکو محدود است و ده ها کشتی و هواپیما ناپدید شده اند. شرایط غیر قابل توضیح برخی از این تصادفات را احاطه کرده است ، از جمله مواردی که خلبانان یک اسکادران بمب افکن های نیروی دریایی ایالات متحده هنگام پرواز بر فراز منطقه از هم گسیخته می شوند. هواپیماها هرگز پیدا نشدند به نظر می رسد سایر قایق ها و هواپیماها در هوای خوب از منطقه خارج شده اند و حتی پیام های پریشانی را پخش نمی کنند. اما گرچه نظریه های خیالی بی نظیری در مورد مثلث برمودا ارائه شده است ، هیچکدام اثبات نمی کنند که ناپدید شدن های اسرارآمیز در آنجا بیشتر از سایر بخش های خوش گذر از اقیانوس اتفاق می افتد. در حقیقت ، مردم هر روز بدون حادثه به منطقه می روند.
افسانه مثلث برمودا

منطقه ای که مثلث برمودا یا مثلث شیطان نامیده می شود ، حدود 500000 مایل مربع اقیانوس را از نوک جنوب شرقی فلوریدا پوشانده است. هنگامی که کریستوفر کلمب در اولین سفر خود به دنیای جدید از منطقه عبور کرد ، وی گزارش داد که یک شعله آتش بزرگ (احتمالاً یک شهاب سنگ) یک شب به دریا سقوط کرد و چند هفته بعد نوری عجیب در فاصله ظاهر شد. او همچنین در مورد خوانش قطب نما نامنظم نوشت ، شاید به این دلیل که در آن زمان یک بریدگی مثلث برمودا یکی از معدود مکان های روی زمین بود که شمال واقعی و شمال مغناطیسی در آن قرار گرفته بودند.

میدونی؟ جوشوا اسلوكوم پس از كسب شهرت گسترده به عنوان نخستین كسانی كه در سراسر جهان قایقرانی كرد ، در یك سفر در سال 1909 از تاكستان مارتا به آمریكای جنوبی ناپدید شد. گرچه دقیقاً مشخص نیست چه اتفاقی افتاده است ، بسیاری از منابع بعداً مرگ وی را به مثلث برمودا نسبت دادند.

نمایشنامه "Tempest" ویلیام شکسپیر که برخی از محققان ادعا می کنند بر اساس کشتی واقعی زندگی برمودا ساخته شده است ، ممکن است هاله رمز و راز این منطقه را تقویت کرده باشد. با این وجود ، گزارش هایی از ناپدید شدن های ناشناخته تا قرن بیستم توجه عموم را جلب نکرد. یک تراژدی به ویژه بدنام در مارس 19 اتفاق افتاد که USS Cyclops ، یک کشتی باری 542 فوت نیروی دریایی با بیش از 300 مرد و 10،000 تن سنگ معدن منگنز در کشتی ، در جایی بین باربادوس و خلیج چساپایک غرق شد. Cyclops با وجود اینکه مجهز به انجام این کار است ، هرگز یک تماس پریشانی از SOS ارسال نکرد ، و با جستجوی گسترده هیچ گونه خرابی پیدا نکرد. وودرو ویلسون رئیس جمهور آمریكا بعدا گفت: "فقط خدا و دریا می دانند كه چه اتفاقی برای کشتی بزرگ افتاده است." در سال 1941 ، دو کشتی خواهر Cyclops به طور مشابه بدون هیچ اثری در همان مسیر از بین رفتند.

ظاهراً الگویی شکل گرفته است که در آن کشتی هایی که مثلث برمودا در حال گذر هستند ، ناپدید می شوند یا متروکه می شوند. سپس ، در دسامبر سال 1945 ، پنج بمب افکن نیروی دریایی حامل 14 مرد از یک میدان هوایی فورت لادردیل ، فلوریدا ، به منظور انجام عملیاتی که بمبارانهای عملی را بر روی بعضی از مقاصد اطراف انجام داد ، سوار شدند. اما با برخورداری از قطب نما های خود که ظاهراً ناقص بود ، رهبر این مأموریت موسوم به پرواز 19 به شدت گم شد. هر پنج هواپیما بی هدف پرواز کردند تا اینکه کم سوخت شوند و مجبور شدند در دریا غرق شوند. در همان روز ، یک هواپیمای نجات و خدمه 13 نفره آن نیز ناپدید شدند. گزارش رسمی نیروی دریایی آمریکا پس از یک جستجوی گسترده چند هفته ای که به اثبات نرسید ، اظهار داشت که "گویا آنها به مریخ پرواز کرده اند".
نظریه های مثلث برمودا و نظریه های ضد

هنگامی که وینسنت گادیس نویسنده عبارت "مثلث برمودا" را در مقاله ای در مجله 1964 اختراع کرد ، حوادث اسرارآمیز اضافی در این منطقه روی داده بود ، از جمله سه هواپیمای مسافربری که با وجود ارسال پیام های "همه خوب" سقوط کردند. چار برلیتز ، که پدربزرگ وی مدارس زبان برلیتز را تأسیس كرد ، در سال 1974 با پرفروش ترین احساسات درباره افسانه ، افسانه را تحریک كرد. از آن زمان ، تعداد زیادی از نویسندگان ماوراء الطبیعه ، مرگ و میر مثلث را بر همه چیز از بیگانگان ، آتلانتیس و هیولا های دریایی گرفته تا تارهای زمانی و میدان های گرانشی مع مقصر دانستند ، در حالی که نظریه پردازان با ذهنیت علمی تر به ناهنجاری های مغناطیسی ، آبشارها یا فوران های عظیم گاز متان از کف اقیانوس

با این وجود ، به احتمال زیاد ، هیچ نظریه واحدی وجود ندارد که رمز و راز را حل کند. همانطور که یکی از بدبینان گفت ، تلاش برای یافتن علت مشترک برای ناپدید شدن مثلث برمودا ، منطقی تر از تلاش برای یافتن علت مشترک برای هر تصادف اتومبیل در آریزونا نیست. علاوه بر این ، گرچه طوفان ها ، صخره ها و خلیج فارس می توانند باعث ایجاد چالش های ناوبری در آنجا شوند ، اما لوید رهبر بیمه دریانوردی مثلث برمودا را به عنوان مکانی خطرناک به رسمیت نمی شناسد. گارد ساحلی ایالات متحده ، که می گوید: "در بررسی بسیاری از هواپیماها و تلفات کشتی ها در منطقه طی سالیان متمادی ، هیچ چیزی کشف نشده است که نشان دهنده این باشد که تلفات نتیجه هر چیزی غیر از دلایل فیزیکی بوده است. تاکنون هیچ فاکتور خارق العاده ای شناسایی نشده است. "

توریاب

معرفی قسمتهای مختلف بازار بزرگ تهران

با غذاهای سنتی کاشان بیشتر آشنا شوید

آبشار زرد لیمه و جاذبه های عجیب ایران

، ,های ,مثلث ,برمودا ,یک ,کشتی ,مثلث برمودا ,است ، ,، در ,نیروی دریایی ,در آن

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
فروشگاه اینترنتی در روزهای قرنطینه است که فضای آنلاین کسب و کارها رشد زیادی داشته است. بازار املاک و خرید و فروش خانه هم به همین شکل است. امروزه مشاورین املا رستوران گیلانی بارکوفود محوطه سازی معرفی کالا فروشگاهی ساری مدیا آب شیرین کن گشاورزی مجله موفقیت فیزاشاپ کارخانه ویل کوین